Felix Felicis i Komnata Tajemnic

Felix Felicis (“Płynne Szczęście”)

Było tak, jakby eliksir oświetlał kilka kroków ścieżki wiodącej w przyszłość: nie widział ostatecznego celu, (…) ale wiedział, że idzie właściwą drogą (…) (Harry Potter i Książę Półkrwi)

Ten cytat oraz wydarzenia mające miejsce w tomie Harry Potter i Zakon Feniksa wspaniale i precyzyjnie opisują skutki modlitwy. Nie modlitwy jako takiej, ale jako rezultat modlitwy wypływającej z czystego, pokornego serca, będącej rezultatem poddania się woli Bożej.

Kiedy osoba Poszukująca idzie Ścieżką Wyzwolenia, często nie wie, co ma robić. Jeśli jednak jest w stanie oczyścić swoje serce ze swojego ja i oddać całą istotę swojemu wewnętrznemu Bogowi, to w wyniku żarliwej modlitwy kilka następnych kroków na Ścieżce zostanie oświetlonych.

Poszukujący musi rozpocząć swoją modlitwę przez odczucie wszechogarniającej miłości Boga oraz oddanie Mu całego swojego serca, całego swojego umysł oraz całej swojej duszy. Musi wtedy skoncentrować całą swoją uwagę na badaniu czystości swoich intencji. Może on wtedy w wielkiej tęsknocie powiedzieć: Nie moja wola, lecz Twoja wola niech się dzieje. Może również zapytać Boga: „Co chcesz, żebym uczynił, o Panie?„.

Odpowiedź przejawi się jako wewnętrzna wiedza na temat kolejnych kilku kroków. Tak jak jest to opisane powyższym cytacie z Harrego Pottera. Poszukujący nie będzie widział ostatecznego celu, ale będzie wiedział, że idzie właściwą drogą, aby uzyskać to, czego potrzebuje (i czego Bóg od niego chce). Harry działał zgodnie z pilną prośbą Dumbledora (symbolizującego Ducha Świętego), aby pozyskać wspomnienie Slughorna, a także wiedział, że to, czego potrzebuje jest niezbędne, aby pokonać Czarnego Pana, co ostatecznie udało mu się.

Komnata Tajemnic

Komnata Tajemnic jest to miejsce znajdujące się w ludzkim ciele. Głęboko w dolnej części rdzenia kręgowego znajduje się miejsce nazywane splotem krzyżowym (plexus sacralis – red.). Mieści się tam pierwotna siła, która utrzymuje ludzką egzystencję uwięzioną w tym świecie. Ta siła zwinięta jest, jak wąż i nazywana jest kundalini. Kiedy wkraczamy na Ścieżkę Wyzwolenia i rozpoczyna się alchemiczny proces, który przemienia całą naszą istotę, to Nowy Ogień Duszy, symbolizowany przez Harrego, wędruje w dół prawym pniem układu sympatycznego, aż dotrze do splotu krzyżowego. Tam konfrontuje się się z kundalini, która zawiera całkowitą karmę; karmę ze wszystkich naszych poprzednich inkarnacji oraz karmę kolektywną, którą stworzyliśmy jako całą ludzkość. Kiedy dochodzi do tej konfrontacji, kundalini rozwija się i próbuje zaatakować Nową Duszę. Jeśli jednak jako alchemicy jesteśmy lojalni wobec Boga (personifikowanego jako Dumbledore) Harry w nas odnosi zwycięstwo i niszczy kundalini. Wszystkie więzy karmiczne są zerwane i stąd cały upadły, dualny wszechświat traci nad nami kontrolę. Nasze “grzechy są odpuszczone”. W Nowym Testamencie to zwycięstwo symbolizuje Jezus, który nie poddaje się trzem kuszeniom na pustyni.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

2 komentarze

  • Agata

    Bardzo dziękuję za ten artykuł. Praktyczne wskazówki na drodze są bardzo potrzebne, nawet pare zdań potrafi dodać sił i nadać kierunek.

Daj znać, co o tym myślisz!