Harry Potter – postacie i symbole

Witaj w naszym słowniku symboli i postaci Harry’ego Pottera!

Ciężko powiedzieć, że kiedykolwiek ta podstrona osiągnie swoją ostateczną formę – wciąż dowiadujemy się nowych rzeczy o świecie J.K. Rowling. Dlatego obiecujemy – zarówno sobie, jak i tobie, drogi czytelniku – że będziemy ją skrupulatnie uzupełniać o nowe pozycje, a przedawnione informacje – aktualizować. Niech Harry Potter – postacie i symbole będzie w ciągłym ruchu!

Jednocześnie informujemy, że również i ty możesz mieć wpływ na zawarte tutaj informacje!

Wszystkich zainteresowanych rozszyfrowywaniem zawiłej symboliki Harry’ego Pottera chcielibyśmy zaprosić do grupy na facebooku Harry Potter i Alchemia. Tam możesz wraz z nami analizować poszczególne fragmenty sagi, albo zadawać własne pytania o znaczenie różnych elementów w książkach.

Harry Potter – postacie

harry potter postacie i symbole

Mityczne stworzenia i inne symbole

Nie ma jednej właściwej interpretacji żadnego symbolu, a te, z którymi możemy się spotkać, nie należą do żadnej osoby, ani grupy. Są własnością publiczną i każdy może ich używać wedle uznania. Niemniej jednak symbole charakteryzują się ogromną siłą przekazu i w niesamowity sposób oddziałują na naszą podświadomość, nawet bez naszej wiedzy. Niektórym symbolom towarzyszy długa i potężna tradycja, która sprawia, że mamy z nimi związane bardzo jasne skojarzenia.