Medulla oblongata – rdzeń przedłużony

Ludzkie ciało jest świątynią stworzoną przez Boga. Jednak ziemskie ciało, którym teraz się posługujemy, jest ruiną w porównaniu z niezniszczalnym i nieulegającym zepsuciu ciałem pierwotnego rodzaju ludzkiego sprzed Upadku. Harry Potter jest symbolicznym przewodnikiem ukazującym nam jak możemy wrócić do naszego poprzedniego stanu. Sposobem, by tego dokonać, jest zastosowanie procesu alchemicznego, który zasadniczo zmienia naszą całą istotę od ołowiu ziemskiej natury do Złota Bożego Ducha.

Jednym z najważniejszych organów w ciele jest rdzeń przedłużony. Kontroluje on między innymi oddychanie i bicie serca. Ale jego najważniejszą funkcją jest pilnowanie bram ciała przed wtargnięciem niepożądanych obcych sił. Tę funkcję pełni Neville Longbottom. Jeżeli napiszesz jego imię oraz łacińską nazwę rdzenia przedłużonego zobaczysz pewne podobieństwa:

Kiedy Alchemik zakończy proces oczyszczania i przemiany, staje się gotowy na przyjęcie Ducha Świętego. Bóg jest gotowy, by ponownie zamieszkać w ludzkiej świątyni. To rdzeń przedłużony tworzy bramę, przez którą wchodzi Duch Święty. Stąd w tomie siódmym Neville Longbottom wykonuje akt magiczny o zasadniczym znaczeniu dla Harry′ego. Przyzywa Miecz Gryffindora z Tiary Przydziału i ścina głowę Nagini. Ten czyn symbolizuje wejście Ducha Świętego do rdzenia przedłużonego, jako bramy rdzenia kręgowego i śmierć starego ognia wężowego.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

Daj znać, co o tym myślisz!