O blogu

Cześć! Jestem Sławek, inicjator bloga Harry Potter dla Poszukujących. Mam 30 lat, wraz z żoną i synem mieszkam we Wrocławiu i – nawiązując do nazwy bloga – od zawsze byłem Poszukiwaczem.

Moje poszukiwania w wieku 16 lat doprowadziły mnie na stronę harrypotterforseekers.com. Artykuły Hansa Andréi, które tam się znajdują, absolutnie mną wstrząsnęły i ukierunkowały moje życie na wewnętrzną przemianę. Dzięki tym artykułom zrozumiałem, co mnie tak naprawdę przyciągało do magicznego świata Harry’ego Pottera – to jego głęboki, duchowy przekaz (o co chodzi? TUTAJ kluczowy artykuł)!

Tak rozpoczęły się moje poszukiwania w obrębie różnych nurtów ezoterycznych, filozoficznych i religijnych. Zdawało się, że obudzona we mnie Iskra Ducha szukała wibracji jak najbardziej zgodnej z Boską. Zupełnie nie pozwalała mi usiedzieć w miejscu. Długo jednak nigdzie nie zabawiłem – kiedy czegoś próbowałem i okazywało się, że to coś nie jest do końca czyste – odchodziłem. Moje poszukiwania w końcu doprowadziły mnie do miejsca, gdzie jestem teraz – 13 października 2018 roku zostałem uczniem szkoły Złotego Różokrzyża.

Harry Potter for Seekers wciąż jednak pozostał w mojej pamięci. To od niego wszystko się zaczęło i zacząć się może również dla milionów, które są do niego przyciągane. Zapragnąłem rozpowszechnić tę wiedzę. Postanowiłem założyć bloga.

Trochę historii

Z początku ta strona była zapełniana artykułami Hansa Andréi, które tłumaczyliśmy i poprawialiśmy wraz z kilkoma przyjaciółmi (należą się ogromne podziękowania!). W międzyczasie trwała praca nad tłumaczeniem książki Alchemia J.K. Rowling – prowadząc bloga staraliśmy się znaleźć jej potencjalnych odbiorców. W tym momencie jednak:

  • większość kluczowych treści Hansa została przetłumaczona i opublikowana,
  • w najbliższym czasie wspomniana wyżej książka pojawi się w sprzedaży (TUTAJ informacje o książce), a
  • powstała po tego czasu społeczność (która gromadzi się m.in. na facebookowej grupie Harry Potter i Alchemia) domaga się nowych treści 🙂

Dlatego też blog Harry Potter dla Poszukujących dokonuje zwrotu – stajemy się pełnoprawnym blogiem, na którym deklaruję się pisać własne treści!

Czy mi się to udaje? Nie mi to oceniać! Zapraszam do czytania bloga, a kiedy już wyrobi się Tobie zdanie na ten temat, daj znać! Jeśli natomiast nie znajdujesz tu treści, które chciałbyś tu widzieć, to także nie zapomnij się o nie upomnieć – z chęcią je dopiszę do listy zadań. 🙂 W tym celu możesz napisać komentarz pod jakimś postem, napisać na grupie na FB albo kontaktować się ze mną za pomocą poniższego formularza.

Do zobaczenia na blogu!