Quiz o symbolach „Harry’ego Pottera”!

Jesteś po lekturze ciekawostek o Harrym Potterze? Wiedza o alchemii J.K. Rowling nie jest Ci obca? Jeśli tak, możesz sprawdzić swoją wiedzę w naszym quizie o symbolach Harry’ego Pottera!

Od razu mówimy – quiz nie należy do łatwych. Trzeba faktycznie znać symbolikę książek o młodym czarodzieju, by go rozwiązać. Cała wiedza jednak jest w tym artykule, więc jeśli nie masz pewności, że dobrze pamiętasz znaczenie różnych postaci i innych symboli, przypomnij sobie jego treść. W szczególności przydatna może się okazać w tym artykule pierwsza tabelka.

Test składa się z 15 losowo wybieranych pytań. Oznacza to, że podchodząc ponownie do quizu, możemy dostać zupełnie inne pytania! Na rozwiązanie testu zostało przeznaczone 7 minut – czyli wychodzi mniej więcej 30 sekund na pytanie. To takie małe utrudnienie dla tych, którzy chcieliby podejść do testu ze ściągami 🙂 Próg zdania natomiast to 40%, czyli potrzeba min. 6 poprawnych odpowiedzi.

Jeśli udało Ci się zdać, gratulujemy! Oznacza to, że znasz się na rzeczy. Śmiało możesz czytać książki Rowling albo oglądać filmy o Harrym Potterze i odkrywać ich zupełnie inne przesłanie. Wystarczy, że będziesz pamiętać, co każda postać oznacza, a cała historia przemieni się dla Ciebie w historię wewnętrznej, duchowej przemiany, jaka może się rozegrać i w Tobie. Harry Potter stanie się dla Ciebie prawdziwą skarbnicą duchową!

Chcesz wyruszyć w podróż?

quiz harry potter
Wszyscy gotowi?

Jednak żeby do tego doszło, należy się odpowiednio przygotować. Przed każdą podróżą należy zebrać odpowiedni ekwipunek, opracować najlepszy plan drogi, a także wziąć pod uwagę możliwe przeszkody, jakie mogą pojawić się na drodze. Wyruszając w podróż po alchemii Harry’ego Pottera, należy odnaleźć w sobie przeszkody, które mogą nam utrudniać ścieżkę. Może to być np. niecierpliwość, strach, poczucie zagubienia. Trzeba wiedzieć, jak się przed nimi bronić!

Ekwipunkiem podróżnika będą podstawowe aspekty nas samych, które biorą udział w procesie duchowej przemiany. Będzie to m.in. Iskra Ducha, nowa dusza, osobowość, wyższe „ja”. Posiadać je to jednak za mało – należy jeszcze rozumieć, jak ich używać! A ta wiedza pozwoli nam na opracowanie odpowiedniego planu podróży, który jest opisany właśnie za pomocą symboli Harry’ego Pottera. Poznając je zrozumiesz znaczenie każdego elementu swojego ekwipunku oraz przygotujesz się na każdą możliwą przeszkodę. Harry Potter okaże się najlepszym przewodnikiem!

To jak? Jesteś gotowy/a na sprawdzenie swojej wiedzy? W takim razie powodzenia!

Rozpocznij Quiz

Daj znać, co o tym myślisz!