Świat astralny i ciało astralne

Świat astralny i ciało astralne

Słowo „astral” dosłownie oznacza „gwiaździsty”, od łacińskiego słowa astrum, jednak używamy go w znaczeniu tzw. świata pożądań. Świat astralny jest wszędzie wokół nas, choć nie możemy go zobaczyć, ani poczuć zmysłami. Możemy go jednak odczuć poprzez nasze emocje, dzięki temu, że posiadamy ciało astralne.

Materia astralna jest utworzona z astralnych atomów. W świecie fizycznym jesteśmy przyzwyczajeni do atomów pozostających na swoim miejscu w naszym ciele, ale astralne atomy poruszają się niezwykle szybko, niczym błyszczące, kolorowe iskry. Energią, która nimi porusza, są emocje i myśl.

Świat astralny da nam to, czego pragniemy!

Kiedy czegoś bardzo mocno pragniemy, przyciągamy astralne atomy pewnej jakości, zależnie od tego, czego chcemy. Jeżeli będziemy chcieli czegoś naprawdę egoistycznie, przyciągniemy atomy o niskiej wibracji, a ich kolory (dla tych, którzy mogą je zobaczyć) będą wydawać się ciemne, mroczne i brudne.

Kiedy zapragniemy rzeczy, które są szlachetne, bezinteresowne, albo altruistyczne, przyciągniemy atomy emitujące piękne, jasne kolory, na które patrzy się z radością.

Najczystszą tęsknotą o najwyższej wibracji, jest tęsknota za Bogiem, która przyciąga strumień promieniującej, nieziemskiej astralnej siły. Ta substancja jest niczym jasne światło, które odpędza wszystko to, co nieczyste.

cztery ciała osobowości człowieka. Ciało astralne.
Cztery ciała osobowości człowieka

Nasze ciało astralne jest większe od ciała fizycznego i posiada inny kształt – jest jajowate i wykracza poza ciało materialne. Niektórzy ludzie, posiadający zdolność jasnowidzenia lub wyczuleni na astralny świat, są w stanie zobaczyć materię astralną, a co za tym idzie, to kim naprawdę jesteśmy. Bardzo egoistyczna lub zła osoba posiada ciemne ciało astralne z gniewnymi błyskami lub światłami (niczym chmura burzowa z błyskawicami). Natomiast spokojna, niesamolubna osoba, posiada promieniujące ciało astralne o pięknych i czystych kolorach. Ktoś „dotknięty przez Boga”, w kim mieszka Duch Święty, posiada oszałamiająco piękną aurę, w olśniewająco złotym kolorze.

Czy istnieje życie po śmierci?

Świat astralny i życie po życiu
Świat astralny, którego możemy doświadczyć, jest odbiciem naszego stanu astralnego.

Kiedy umieramy, tzn. kiedy umiera nasze ciało fizyczne, ciało astralne żyje jeszcze przez kilka lat. Przyjmuje ono kształt naszego zmarłego ciała fizycznego, ponieważ staje się tym, czym myślimy, że jesteśmy. Ciało astralne zostaje przyciągnięte do miejsca, które współgra z nim.

Stąd, jeżeli jesteśmy źli, nasze ciało astralne automatycznie będzie przyciągnięte do miejsca, które jest ciemne, mroczne i czujemy się w nim strasznie. Spotkamy tam innych martwych ludzi, którzy są właśnie tacy jak my. To miejsce, gdzie koncepcja piekła nabiera kształtów.

Jeżeli jesteśmy bezinteresownymi ludźmi, nasze ciało astralne będzie przyciągnięte do świata światła i miłości, a my będziemy otoczeni przez naszych ukochanych przyjaciół i kochających ludzi. Wtedy to miejsce przybiera formę nieba.

Wszystko różni się tylko wibracją

okno na świat astralny

Wszystkie astralne płaszczyzny istnieją w tym samym miejscu i to, co je oddziela, to poziom wibracji. Człowiek może wejść do świata o niższej wibracji, niż swoje ciało astralne, ale nie do świata o wyższym stanie wibracji.

Świat astralny jest wypełniony obiektami i otoczeniem, które zostały stworzone przez ludzi tam żyjących; można tam tworzyć poprzez samą myśl. Jest to trafnie ukazane w książce (i filmie) Harry Potter i Więzień Azkabanu, podczas pierwszej lekcji obrony przed czarną magią. Uczniowie używają swojej wyobraźni, by przemienić bogina w coś zabawnego – to jest dokładnie to, co możemy robić na planie astralnym.
Innym filmem, który świetnie ukazuje życie w astralu jest Między Piekłem a Niebem z Robinem Williamsem.

Po dodatkowe informacje sięgnij do książki Maxa Heindela, pt.: Światopogląd Różokrzyżowców, rozdz. 1, Świat pożądań.
Szczególnie polecamy też książkę Ciało Astralne Artura E. Powella.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

Daj znać, co o tym myślisz!