Syriusz i Harry: symbolika postaci

Harry

Harry jest Owocem Lilii i Jamesa. Symbolizuje nową siłę duszy w poszukiwaczu, która chce pójść Ścieżką Alchemicznej Przemiany prowadzącą do wyzwolenia. Harry przełamuje wszystkie siedem łańcuchów wiążących poszukiwacza z naturą czasu i przestrzeni oraz pokonuje fundamentalną siłę, będącą u podstaw upadłego wszechświata, która mieszka w nim samym: bazyliszka, czyli energię kundalini, reprezentującą całą przeszłość karmiczną poszukiwacza (zarówno dobrą, jak i złą).

Syriusz

Syriusz jest światłem jutrzenki, gwiazdą poranną, świecącą dla poszukiwacza, u którego narodziła się Nowa Dusza. Symbolizuje boski plan, który przejawia się w aurze młodego Alchemika. Początkowo ego poszukiwacza (czyli Peter, o nim wkrótce) więzi Syriusza egocentrycznymi ambicjami, ale Syriusz ostatecznie uwolni się i wypędzi ego. Ożywiony boski plan będzie mentorem, przewodnikiem i Ojcem Chrzestnym dla nowej duszy. Na pewnym etapie rozwoju przejdzie przed nową duszą przez Bramę Saturna do Królestwa Niebieskiego.

Harry i Syriusz

Harry i Syriusz z natury należą do siebie – są dwiema połowami Dziecka Bożego, które wraca niczym syn marnotrawny w ramiona Ojca. W Nowym Testamencie Harry jest Jezusem, a Syriusz to Chrystus. Syriusz rośnie jako jasna, ale odległa gwiazda do słońca, które dostarcza życiodajnego światła, energii oraz miłości.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

Jeden komentarz

Daj znać, co o tym myślisz!