Weasley’owie

Alchemia to duchowy proces angażujący zarówno ciało fizyczne, jak i niewidzialne ciała energetyczne człowieka. W tym procesie przemiany śmiertelnego, niedoskonałego dziecka upadłej natury, w nieśmiertelne dziecko doskonałości, Garncarza (ang: Potter) Boskiego Uniwersum, szczególną rolę odgrywa układ wydzielania wewnętrznego.

Każdy gruczoł endokrynny jest połączony z eteryczno-astralnym organem, nazwanym czakrą. Czakry wyglądają jak wiry światła na powierzchni ciała eterycznego, a ich funkcją jest przyciąganie i absorbowanie różnego rodzaju energii z otaczającego środowiska. W Harrym Potterze siedem gruczołów endokrynnych i ich czakry są uosobione przez rodzinę Weasley’ów.

W normalnym dziecku natury czakry obracają się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i wsysają energię upadłego wszechświata, w którym żyjemy. Jedną z wielkich zmian osiągniętych przez transmutację, jest zatrzymanie rotacji czakr, a następnie poruszenie ich by się obracały w przeciwnym kierunku, skutkiem czego będą pobierać boską energię z wiecznego wszechświata, podnosząc Alchemika ponad wszystkie ograniczenia czasu i przestrzeni.

Ginny

Uosabia czakrę podstawy i związane z nią gruczoły płciowe. Jest jasnoczerwonego koloru, a jej trzon przymocowany jest do kręgosłupa blisko splotu krzyżowego, symbolizowanego w Harrym Potterze przez Komnatę Tajemnic. W Alchemii Wyzwolenia Nowa Dusza (Harry) schodzi wzdłuż prawego włókna nerwu współczulnego, zatrzymując się przy splocie krzyżowym. Tam znajduje się ognisko wijącej się niczym wąż (bazyliszek) energii kundalini. Nowa Dusza staje tam przed potęgą podświadomości (Tomem Riddle). Po intensywnej wewnętrznej duchowej walce Nowa Dusza pokonuje węża kundalini, która trzyma całą karmę Alchemika i niszczy władzę podświadomości. Nowa Dusza jest teraz panem karmana i swojej podświadomości. Zatrzymanie rotacji czakry podstawy jest symbolizowane przez nieświadomą swoich działań Ginny. Kiedy Harry pokonuje Riddle’a, Ginny budzi się, co symbolizuje ponowne poruszenie czakry podstawy, tym razem w przeciwnym kierunku.

Ronald Bilius Weasley

Ron ma podwójną rolę – z jednej strony uosabia duszę zwykłej ziemskiej osobowości, zamieszkującą system śledziony i wątroby (zobacz Rona z opisu głównych postaci HP), a z drugiej strony drugą czakrę związaną z trzustką.

Fred i George

Bliźniacy Weasley uosabiają gruczoły nadnerczy i czakrę pępka, która jest z nimi połączona. Wspomina się o nich przy dwóch okazjach w związku z sedesami, w subtelnym odniesieniu do ich pozycji jako siedzących na szczycie „toalety” wewnątrz ciała (nerek). Czakra pępka jest podzielona na dziesięć naprzemiennych segmentów, w kolorach czerwonym i zielonym.

Percy

Percy jest skrótem od Percivala, w legendach Graala często nazywanego Parsifalem. Percy przedstawia połączoną z grasicą czakrę serca. Ta czakra jest złotego koloru i w legendach jest symbolizowana przez tarczę Rycerza Świętego Graala. Parsifal na swojej wyprawie widzi złote miasto, ale kiedy zbliża się do niego, ono znika. Percy jest też poza domem, a jego złote miasto to Ministerstwo Magii. Jednak przed końcem tomu siódmego Percy zobaczy jak jego ambicje rozpływają się niczym dym, a on zostanie z pustymi rękami. Dostrzega błędy swojego postępowania i deklaruje lojalność wobec swojej rodziny oraz Harry′ego.

Charlie

Czakra gardła połączona z tarczycą, jest przedstawiana przez Charliego. Ta czakra jest przedstawiana w legendach jako miecz Rycerza Świętego Graala. Tak jest, ponieważ obdarza ona zwycięskiego Alchemika zdolnością tworzenia rzeczy za pomocą słowa – nazywa się to twórczym nakazem. Kiedy Nowa Dusza – Harry, przekracza tę czakrę w swej podróży wzdłuż drugiego włókna nerwu sympatycznego od czakry podstawy ku czakrze korony, albo od splotu świętego do szyszynki, czakra gardła zaczyna obracać się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, symbolicznie dając Nowej Duszy obosieczny miecz, który jest też wspomniany w widzeniu Jana, którego doznał na wyspie Patmos (Apokalipsa). Ten miecz czyni Harry′ego niezwyciężonym.

Artur i Molly

Czakra trzeciego oka jest podzielona na dwie połowy, z których jedna jest czerwona, a druga w kolorze indygo. Ten fakt J.K. Rowling wykorzystała, by uczynić Artura rudowłosym, a wraz z nim i całą jego rodzinę. W dodatku gruczoł połączony z czakrą trzeciego oka, to przysadka, znana jako główny gruczoł, gdyż kontroluje wszystkie inne gruczoły. Przysadka albo hypophysis jest podzielona na dwa płaty, przeciwnie spolaryzowane. Dlatego Arthur i Molly są głowami rodziny Weasley’ów. Przedni płat kontroluje region głowy, a tylni płat kontroluje region serca. Kiedy czakra brwi obraca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, boska świadomość rodzi się. Arthur i Molly pomagają Harry′emu w jego ostatniej walce, która prowadzi go do ostatecznego zwycięstwa.

Bill

Najpiękniejsza i najpotężniejsza czakra jest przedstawiona przez Billa Weasleya. Czakra korony ma 960 płatków w pięknym fiołkowym kolorze, a w jej centrum, wir dwunastu złotych płatków. U ludzi, którzy osiągnęli oświecenie, ten wir wygląda jak złota korona nad głową i jest symbolizowany w posągach Buddy przez kucyk nad głową, a u Jezusa i świętych, jako aureola. Gruczołem połączonym z tą czakrą, jest szyszynka, symbolizowana przez gabinet Dumbledora. W szczytowym momencie powieści Harry Potter, zarówno Bill jak i gabinet Dumbledora grają kluczową rolę, ponieważ tam wpływa Duch Święty, by wykonać Alchemiczne Gody. Te zaślubiny, to wieczne zjednoczenie ducha , duszy i ciała.

Fleur Delacour

W tomie siódmym Bill i Fleur biorą ślub. Podczas Alchemicznych Godów, głowa Alchemika otwiera się dla Ducha Świętego i Cudowny Złoty Kwiat promieniuje z jego korony. Przed ślubem centralny „wir” czakry korony jest wklęsłą depresją w polu energetycznym głowy, ale po oświeceniu ta część staje się wypukła i wyróżnia się jako złota korona, Kwiat Dworu. Ślub Billa i Fleur pokazuje o co tak na prawdę chodzi w Harrym Potterze: wejście Ducha Bożego, przynosząc oświecenie poprzez nową świadomość i życie wieczne w pierwotnym boskim świecie.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

Daj znać, co o tym myślisz!