Zgredek, Malfoy’owie, Crabbe i Goyle

Zgredek

Zgredek uosabia ciało eteryczne Alchemika. W ziemskim człowieku ciało eteryczne jest „niewolnikiem” ciała fizycznego i jest zawsze z nim połączone. W pewnym stadium procesu alchemicznego, ciało eteryczne oddziela się od ciała fizycznego i staje się Złotą Szatą Godową, która służy Nowej Duszy w procesie przeobrażania. Zgredek zostaje uwolniony przez Harry′ego w drugim tomie i od tego czasu jest mu bardzo oddany. Pomaga Harry′emu w jego zadaniu Turnieju Trójmagicznego (tom czwarty) i pokazuje mu, gdzie znaleźć Pokój Życzeń.

Lucjusz i Narcyza Malfoy

Malfoy’owie symbolizują ciało fizyczne alchemika. Byli właścicielami Zgredka, ciała eterycznego. Imię Narcyza odnosi się do greckiej legendy o Narcyzie, młodzieńcu, który zakochał się we własnym odbiciu. Jest to zasadniczo historia upadku człowieka: kiedy pierwotna fala ludzkości przybyła do „Ogrodu Bogów” pokochała świat fizyczny i zapomniała, że jej prawdziwym domem jest Królestwo Niebieskie. W Harrym Potterze Malfoy’owie to słudzy Voldemorta.

Draco Malfoy

Draco uosabia „drzewo życia” w ludzkim ciele; ognistą, astralną energię w kręgosłupie: wężowy ogień. Draco z łaciny to wąż (albo smok). Ta siła łączy mózg z plexus sacralis, splotem nerwowym u podstawy kręgosłupa, splotem świętym (Komnata Tajemnic). Jest częścią śmiertelnej duszy i musi być zastąpiona przez nową, nieśmiertelną duszę: Harry’ego.

Crabbe i Goyle

Po obu stronach rdzenia kręgowego biegną dwa długie cienkie nerwy zwane nerwami współczulnymi lub sympatycznymi, Ida i Pingala, symbolizowane przez Crabbe’a i Goyle’a. Nerwy te są kontrolowane przez autonomiczny układ nerwowy, toteż w Harrym Potterze otrzymali oni bardzo słabe, służalcze charaktery. W Alchemii, Nowa Dusza (Harry) schodzi na dół prawym włóknem nerwowym, zabija starożytnego karmicznego węża i powraca do góry wzdłuż lewego nerwu, ostatecznie osiągając czakrę korony, która jest połączona z szyszynką. W tym momencie rodzi się wszechwiedząca świadomość. Alchemik stał się Synem Bożym i może zobaczyć Ojca. W Komnacie Tajemnic związek Harry′ego z dwoma współczulnymi nerwami jest symbolizowany przez jego i Rona przemianę w Crabbe’a i Goyle’a po zażyciu eliksiru wielosokowego.


Hans Andréa,
harrypotterforseekers.com

Daj znać, co o tym myślisz!